دلنوشته ها؛ مکانی برای فریاد زدن آزادی

مه 19, 2012

اسلام واقعی!

Filed under: مذهبی — دلنوشته ها @ 8:41 ق.ظ.
Tags:

می گوییم: جمهوری اسلامی،      می گویند: این جمهوری، اسلامی نیست!

می گوییم: فلان مرجع تقلید،        می گویند: این آخوندا مسلمون نیستن دارن اسلام رو خراب می کنن!

می گوییم: القاعده و طالبان،       می گویند: اینا از اسلام چیزی نفهمیدن!

می گوییم: فلان قانون اسلام،      می گویند: این قانون مال اون زمان بوده!

می گوییم: فلان حدیث،              می گویند: ممکن است تحریف شده باشد!

می گوییم: فلان آیه قرآن،            می گویند: معنیش این نیست! برو تفسیرش رو بخون! شان نزول داره!

می گوییم: فلان روایت تاریخی از فلان مورخ مسلمان،      می گویند: فلان مورخ که معصوم نبوده!

می گوییم: پس اسلام واقعی کجاست؟ کی می خواد اجرا بشه؟      می گویند: اسلام واقعی هنوز پیاده نشده باید تا ظهور صبر کنید.

می گوییم: ظهور چه موقع است ؟      می گویند: شاید این جمعه شاید هم اون جمعه!!!

این جمعه هم گذشت و طرف نیامد!

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

20 دیدگاه »

 1. slam is trorist religion

  دیدگاه توسط borzo — مه 19, 2012 @ 11:14 ق.ظ. | پاسخ

 2. اسلامي كه تو ذهن ايناست كلا يك دين من درآوردي مشتمل بر يه سري ايده آل هاي ذهنيه !
  در واقع آنچه كه بايد باشد ، نه آنچه كه واقعا هست !!!

  دیدگاه توسط balanama — مه 19, 2012 @ 11:58 ق.ظ. | پاسخ

 3. اخه چرا حرف بی ربط میزنی نتیجه بی ربط میگیری عکس بیربط میذاری و کلا سفسطه میکنی و دلیل و منطق الکی برای خودت می تراشی ! اسلام به من تسلیم شدن در برابر هستی و هستی بخش و تسلیم شدن در برابر زندگی و کمک برای زندگی بخشیدن به دیگران رو یاد میده تا مادامی که خودم زنده هستم و بعدش پاداش و جزا گرفتن از انجام وظیفه ای که بر عهده ام بوده

  دیدگاه توسط ایرج — مه 19, 2012 @ 1:01 ب.ظ. | پاسخ

  • شما داری بی ربط میگی!اسلام به معنی تسلیم شدن بدون هیچ گونه پرسشی هست. دینی که وقتی فهمیدی چیه حق خارج شدن ازش رو هم نداری. این کجاش با دلیل و منطق و عقل سنخیت داره که شما دم از عقلانیت میزنی؟؟؟

   دیدگاه توسط دلنوشته ها — مه 19, 2012 @ 1:08 ب.ظ. | پاسخ

   • شما هم که حرف آخوندها رو می زنی / به نظر اعم و اکثر علما ارتداد حکم اش مرگ نیست اینها همان راه خلفای بنی عباس را می روند / اسلام یعنی تسلیم شدن در برابر هستی و نظامات و قوانین اخلاقی نه تسلیم شدن در برابر هر کس و ناکس

    دیدگاه توسط joojoooo — مه 20, 2012 @ 8:27 ق.ظ.

  • پس چرا این مسلمان ها اینجور جانی از آب در آمدند، پس چرا هر جا مسلمان هست فقر بدبختی جنایت چپاول دروغ و زورگویی هست، پس چرا مسلمان ها میلیونی به غیر مسلمان ها پناه میبرند، پس چرا تنها صدایی که از رهبران مسلمان ها می آید فتوای قتل و نابودی دیگر باوران هست

   دیدگاه توسط سیروس — مه 19, 2012 @ 1:15 ب.ظ. | پاسخ

  • مزخرف گفتن که حد و مرز نداره! آخه مرد حسابی، «تسلیم شدن در برابر هستی» یعنی چی؟ تو اصلا مفهوم واژه هایی که به کار می بری را می فهمی؟ هستی از قوانینی پیروی می کنه، قوانینی که باید کشف بشن و مورد استفاده قرار بگیرند. این کار را دانشمندان هستند که انجام می دهند. ضمنا، از کجا میدونی «زندگی پس از مرگ» وجود داره؟ صرفا به این دلیل که بهت این را گفته اند و یا شاید آرزو می کنی اینجوری باشه؟ اما واقعیت چیه؟ آیا کسی تا به حال از مرگ برگشته که این را به تو بگه؟ آیا کوچکترین دلیل علمی در تایید زندگی پس از مرگ وجود داره؟ خیر! یک بابایی ۱۵ قرن پیش در بیابانهای حجاز این را گفته و تو در قرن بیست و یکم آن را باور می کنی؟! این به نظر من چیزی نیست به جز اعتراف به اینکه عقل تو چندان پیشرفته تر از آن عرب بادیه نشین نیست و این خیلی خجالت آوره!

   دیدگاه توسط Yaghoub — مه 20, 2012 @ 1:38 ق.ظ. | پاسخ

   • اگر کسی (مثلا سقراط) 2500 سال پیش حرف درستی زده باشه نباید قبول کرد
    مگر حقیقت تابع زمان و مکان هست؟
    راستی و درستی و امانتداری و … که قوانین اسلام و همه ادیان است مستلزم انسانیته تو داری حرف بی ربط می زنی
    برو مقالات هماهنگی در هستی را بخون همونهایی هست که امروز در قرن 21 دانشمندان دارند می گویند که 1500 سال پیش آنها در اسلام و دیگر ادیان آورده شده
    حالا یک عده به جهت اغراض مادی اسلام و ادیان را بازیچه خود کرده اند که نمی شود کل ادیان و اسلام را رد کرد
    هماهنگی با هستی یعنی تسلیم در برابر واقعیات هستی و قوانین آن که فیزیکدانها و دیگر دانشمندان امروز دارند کشف می کنند هیچ تناقضی هم با ادیان درآنها نیست

    دیدگاه توسط joojoooo — مه 20, 2012 @ 8:33 ق.ظ.

 4. برو اسلام واقعی را در سیره پیامبر (ص) و حضرت علی(ع) جستجو کن تا بفهمی چرا ابن سینا و ابوریحان و خواجه نصیر و ملا صدرا و تمام نوابغ این مملکت باز مثل سعدی و مولوی و فردوسی و حافظ و عطار و بیهقی با اسلام معتقد بودند ,نه احمق های القاعده و نه فلان خر آخوند .

  دیدگاه توسط Arash — مه 19, 2012 @ 4:14 ب.ظ. | پاسخ

  • همینایی که اسم بردی در لفافه کلی تیکه انداختن به اسلام! برو زندگینامه و تاریخشون رو کامل بخون!

   دیدگاه توسط دلنوشته ها — مه 19, 2012 @ 4:23 ب.ظ. | پاسخ

  • حالا که داری مغلطه می کنی و به جای اینکه خودت استدلال کنی، دست به دامان آدم های مشهور قدیمی شده ای، بهت بگم که نوابغ امروز نه تنها اسلام که اساسا هیچ دینی را قبول ندارند. آیا حرف استفن هاوکینگ پذیرفتنی تره یا ابن سینا؟

   دیدگاه توسط Yaghoub — مه 20, 2012 @ 1:26 ق.ظ. | پاسخ

 5. تمام دینها یک هسته واحد دارند که فقط اون مهمه وبس مثلا زرتشت گفت : پندار نیک گفتار نیک کردار نیک وموسی پیامبر ده فرمان را آورد : دزدی نکن .. قتل نکن ..کم فروشی نکن وعیسی همین چند قانون را بسط داد و محمد نیز همینطور فقط اصل ومغزی دین مهم است و بقیه چیزها خزعبلاتی بیش نیست شما همان 3 اصل زرتشت را رعایت کنی زرتشتی خوب یهودی خوب مسیحی خوب ووو….مسلمان ویا بهایی ویا بودایی خوب و…..نهایتا انسان خوبی خواهی شد که هدف اصلی همین است وبس وهردینی داشته باشی مهم نیست روحانیت نه تنها در سیاست نباید دخالت کند بلکه حتی شغل ووسیله نان درآوردن هم نباید باشد الان شما به این مداحهای آشغال مثل حدادیان – ارضی وهلالی نگاه کنید حتی آدم نیستند چه برسد به اینکه روحانی باشند همینطور اربابان کثیفشان مثل خامنه ای وجنتی و…….سایر فسیلهای کپک زده دور از انسان ! که به خاطر پول وقدرت دست به هر جنایتی میزنند !

  دیدگاه توسط hamid — مه 19, 2012 @ 5:11 ب.ظ. | پاسخ

 6. اسلام تنها دینی است که در بدو ورود به ان سر الت را و هنگام خروج از ان سرت را می برند.

  دیدگاه توسط Nader Sar — مه 19, 2012 @ 6:37 ب.ظ. | پاسخ

 7. اسلام دینی ایست چون جوان مردان در آن وارد شوند سر آلت خود از دست دهند و چون خویش از آن خارج شوند سر خود

  دیدگاه توسط rima — مه 19, 2012 @ 10:36 ب.ظ. | پاسخ

 8. به نظر من دین تنها دلیل این بدبختی ها نیست. فرهنگ هم نقش انکارناپذیری دارد و همچنان سواد. یعنی بهتر نیست دنیا را سیاه و سفید نبینیم؟

  کسی به اسم یعقوب گفته که فلان مشاهیر, اسلام را قبول داشته اند و حتمن پیش خود این فرض را هم دارد که این مشاهیر از برای اسلام است! در حالی که این ها به علاوه ی اسلام اند. یعنی اگر دینی وجود نمی داشت یا این ها اصلن بت پرست و مسیحی و … می بودند, باز هم دست به آن فعالیت های علمی می زدند. و همچنان جناب یعقوبی! شما چرا خوب های اش را می گویید ولی بدهای اش را نه؟ مثلن وقتی بیرونی را دلیل حقانیت و خوب بودن اسلام می دانید, چرا از امثال ملاعمر و بن لادن و چهره های کثیف گذشته ی تاریخ این قلمرو چیزی نمی گویید؟ متاسفانه پیشاپیش این فرض وجود دارد که چنگیز که حمله کرد و کشتار راه انداخت متجاوز است, ولی سلطان محمود که به هند حمله کرد و کشتار و چور و چپاول راه انداخت, قهرمان!

  دیدگاه توسط شب ستا — مه 20, 2012 @ 5:01 ق.ظ. | پاسخ

 9. این پاسخ به آخرین کامنت «جوجو»ست. به دلیلی که بر من روشن نیست، امکان پاسخ زیر کامنت او وجود نداره.
  جناب «جوجو»، باز هم مغلطه کردی برادر! من در باره «زندگی پس از مرگ» حرف می زدم و شما در پاسخ من میگی «اگه کسی ۲۵۰۰ سال پیش حرف درستی زده باشه ….»! نکته همینجاست. آیا «وجود زندگی پس از مرگ» حرف درستیه؟ آیا کوچک ترین دلیلی برای اثبات آن هست؟ خیر، نیست. شما به آن باور دارای چون دلت میخواد درست باشه، چون حرص جاودانگی داری و برای رسیدن به آن جاودانگی موهوم حاضری مغزت را واگذار کنی و تسلیم بشی.
  تنها رابطه ادیان با اخلاق هم اینه که ادیان، در اخلاق فساد به وجود آوردند. اصول اخلاقی پیش از ادیان هم وجود داشتند و به مرور زمان تکامل و تعمیق پیدا کردند. ادیان در اخلاق فساد ایجاد کردند چون آن را به «پاداش و مجازات الهی» وصل کردند. آدم متدین کار خوب نمی کنه چون از انجام کار خوب لذت می بره. آن را انجام میده تا خدای او از او راضی باشه، بر او خشم نگیره، به او پاداش بده و او را مجازات نکنه. اخلاق ادیان اخلاق بندگی و بردگیه در حالی که انسان آزاد به دنیا میاد و باید آزاد هم زندگی کنه.

  دیدگاه توسط Yaghoub — مه 20, 2012 @ 9:22 ق.ظ. | پاسخ

 10. آدم خیلی با فهم
  اگر زبان انگلیسی یا فرانسه یا آلمانی بلدی ,برو نوشته های اسلام شناس های غیر مسلمان را بخوان تا بفهمی اسلام چیست .
  اگر نه ,آدم خیلی باسواد چیز فهم , به فارسی ترجمه نوشته های مثلا » توشیهیکو ایزوتسو » ژاپنی را ببین تا بفهمی اسلام یعنی چه.
  البته اگر فهم وتشخیص میداشتی میفهمیدی که باید تعالیم پیامبر (ص) را بخوانی و البته بفهمی تا اسلام را بشناسی.
  تو اول بفهم چرا صدها آدم جدی و با استعداد و زبان دان سالها در مراکز دانشگاهی در اروپا و آمریکا برای یاد گرفتن جزء کوچکی از اسلام وقت صرف میکنند ,تا بفهمی درجه حماقت لازم برای اظهار نظر در سایت بالا ترین بدون هیچ سواد وبینش و منطق چیست .

  البته این غربی های خنگ ونادان عمق فکر ودانائی تو را ندارند که در چهار سطر حق مطلب را ادا کردی و ناچارند ده سال درس اسلام شناسی بخوانند .
  شما آنان را ببخشید که در حد شما نیستند.
  لا تقف ما لیس لک به علم,را میفهمیدی جراءت نمیکردی با این حد از نادانی اظهار فضله کنی به خیال این که اظهار فضل میکنی .
  اسلام که هیچ چیزی از آن نفهمیده ای مثلا میگوید که ان الله یامر بالعدل و الاحسان .حالا تو با عدل و احسان مشکل داری به فکر درمان روان بیمارت باش و نه بد گفتن از اسلام که نمیفهمی ونمیخواهی بفهمی.
  دلت خوش باشد به پرت و پلا نویسی اینتر نتی.من و امثال من وقت تلف کردیم که رفتیم دانشگاه برای فهم و یاد گرفتن.باید مثل تو نابغه در 4 سطر مطلب اینتر نتی کل عالم را شناسائی میکردیم .
  محمود منور متخصص اصلاح مدیریت جهانی ,والبته گمنام و مجهول القدر.

  دیدگاه توسط Arash — مه 19, 2013 @ 8:23 ب.ظ. | پاسخ

 11. برای شناختن اسلام عزیز!!!!!!!!! دوستان کتاب » تاریخ گفته نشده اسلام» نوشته آقای سیامک ستوده را مطالعه کنند .. به آدرس ذیل:
  http://azadieiran2.wordpress.com/?s=%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE+%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%87+%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%87+%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85

  دیدگاه توسط سیما — ژانویه 3, 2014 @ 2:07 ب.ظ. | پاسخ

 12. ضمنا کتاب 23 سال علی دشتی هم خوندنیه به آدرس ذیل:
  http://azadieiran2.wordpress.com/?s=%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE+%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%87+%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%87+%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85

  دیدگاه توسط سیما — ژانویه 3, 2014 @ 2:11 ب.ظ. | پاسخ

 13. کتاب باز شناسی قرآن هم خواندنیه به آدرس ذیل… دوستان مسلمان شش آتیشه لطفا با عقل این کتاب ها رو بخونند و نه با احساسات و پیش فرض ها.
  http://azadieiran2.wordpress.com/category/%d9%87%d9%85%d9%87%d9%94-%d9%85%d9%88%d8%b6%d9%88%d8%b9%d8%a7%d8%aa/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%b3%d8%b9%d9%88%d8%af-%d8%a7%d9%86%d8%b5%d8%a7%d8%b1%db%8c/

  دیدگاه توسط سیما — ژانویه 3, 2014 @ 2:14 ب.ظ. | پاسخ


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

ساخت یک وب‌گاه یا وب‌نوشت رایگان در WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: