دلنوشته ها؛ مکانی برای فریاد زدن آزادی

فوریه 17, 2013

موجودات فضایی در اندیشه های امام خمینی

Filed under: مذهبی — دلنوشته ها @ 3:05 ب.ظ.
Tags: ,

امام خمینی را باید از نو شناخت! وقتی برای اولین بار ترجمه جلد چهارم تحریرالوسیله ایشان را دیدم پی به نبوغ و عظمت ایشان بردم. اطلاعات قوی و دانش گسترده وی در زمینه فیزیک و مسائل زیست شناسی و پزشکی جای هیچ شک و شبهه ا ی باقی نمی گذارد که ایشان به منبع لایزال علم الهی و اسرار ازلی مرتبط بوده اند! (متن کامل جلد چهارم کتاب وزین تحریر الوسیله را می توانید در اینجا بیابید. نوشته حاضر بر اساس فصل آخر این کتاب؛ بحث پیرامون مسائل نوظهور؛ است). با هم بخشی از مکتوبات آن پیر سفر کرده را مرور می کنیم:
يكى ديگر از مسائل نوظهور تلقيح و توليد مصنوعى است:  مساله 6 – تلقيح و توليد مصنوعى به چند نوع تصور مى شود كه ممكن است در آينده عملى شود:
نوع اول – اينست كه نطفه اى كه منشا پيدايش فرزند است ، از ميوه ها و حبوبات و امثال آن گرفته و آنرا در رحم زنى تلقيح كنند و همين نطفه مصنوعى مولودى گردد، معلوم است كه در اين فرض آن مولود تنها فرزند مادرش خواهد بود و بغير مادر ملحق نيست . و الحاقش بمادر اشكال ضعيف ترى دارد تا الحاق مولود از راه تلقيح نطفه مرد.
نوع دوم – باين استكه نطفه مرد را بگيرند و در رحمى مصنوعى پرورش دهند آنچنانكه تخم مرغ را در ماشين هاى جوجه كشى پرورش مى دهند، كه در اينصورت فرزند متولد شده تنها ملحق به مرد صاحب نطفه است و لاغير.
نوع سوم – اينستكه نطفه را از ميوه جات وحبوبات گرفته در ماشين پرورش جنين بگذارند تا متولد شود كه در اين فرض بهيچ وجه اشكالى پيش نمى آيد و آن كودك ملحق به احدى نيست.

همونطور که ملاحظه میکنید حضرت امام چند قرن از جلوتر از علم روز حرکت میکردند و نظریات ایشان درباب علم ژنتیک و ایجاد انسان از نخود و لوبیا و گلابی و هندونه میتونه کل علم زیست شناسی و پزشکی رو زیر و رو کنه! تازه ایشان یک گام دیگر فراتر هم رفته اند و احکام شرعی چنین موجودات انسان-میوه یا انسان-حبوباتی رو هم بیان کردن که وقتی متولد شدن مسائل شرعیشون هم موجود باشه:

مساءله 8 – اگر پسر و دخترى از ماشين جنين پرورى و با نطفه اى مصنوعى متولد شوند ظاهر اينستكه نسبتى با هم ندارند، در نتيجه ازدواج آندو با يكدگر جائز است و از يكدگر ارث هم نمى برند هر چند كه نطفه هر دو را از يك سيب درختى گرفته باشند.

من موندم فامیلی اینا رو چجوری انتخاب میکنن! مثلا احمد گلابی! یا سوسن هندونه!

احکام حیض زنان فضانورد هم از نگاه تیزبین امام دور نمانده:

مساله 13 – اگر زنى سوار فضاپیمایی شود كه سرعتش مساوى با سرعت حركت وضعى زمين است كه از مغرب بمشرق حركت مى كند فضاپیمای او از مشرق بمغرب حركت كند و در هواپيما حيض ببيند و به مقدار سه روز از روزهاى ما (يعنى هفتاد و دو ساعت ) ادامه پيدا كند ولى نسبت به خود او همه هفتاد و دو ساعت مثلا اول طلوع خورشيد باشد ظاهر اين است كه خون اومحكوم به حيض بودن است.

مسائل فضایی و احکام جنابت و طهارت و خمس و زکات موجودات فضایی هم از بخش های مهم این کتاب است:

مسائل مربوط به کرات و سیارات دیگر: مساءله 3 – اگر در آن كرات چيزى يافت شود كه زكات به آن تعلق مى گيرد نظير غلات چهارگانه و حيوانات سه گانه و طلا و نقره و نيز مانند معادن و گنجينه ها و نظاير آن احكام شرع بر آنها جريان مى يابد، و اگر معادن و گنجينه ها و نظاير آن احكام شرع بر آنها جريان مى يابد، و اگر معادن و گنجينه هايى از غير آنچه در زمين هست يافت شود خمس به آن تعلق مى گيرد، و اما اگر دانه هايى غير گندم و جو و يا حيواناتى غير گاو و گوسفند و شتر در آنجا پيدا شود زكات نخواهد داشت ، و اگر چيزهايى يافت شود كه در زمين يا در همانجا زكات دارد اما نه بطريق عادى بلكه بطريق مصنوعى مثلا گاو، گوسفند و شتر مصنوعى در آنجا درست شود و يا گندم و جو و مويز و خرماى مصنوعى يا طلا و نقره مصنوعى ساخته شود اگر اين عناوين بر آنها صادق باشد زكات دارد.

علمای اسلام از الان تیز کردن برای گرفتن خمس و زکات از موجودات فضایی! البته بعد از اینکه ختنه شدن و مسلمون:

مساءله 6 – اگر در آن كرات اطفال يك ساله مثلا به حد بلوغ و حد مردان برسند اگر بلوغشان به احتلام و يا روييدن موى درشت بر عانه آنها باشد اشكالى ندارد در اينكه مكلف به احكام شرع مى شوند و همه آثار بلوغ بر آنها مترتب مى شود.

تفاوت وجب ما با وجب اونها برای بحث آب کر هم خودش بحثیه:

مساله 4 – اگر در كرات بالا انسانى یا موجودات زنده اى بغير شكل انسان و يا شكلهاى ديگرى يافت شود … ازدواج با آنجا جايز است و همه تكاليف شرعيه و احكام الهيه بر آنها جارى است ، و اگر وجب آنها بر خلاف وجب هاى ما باشد معيارشان در بدست آوردن حجم كر با ما اختلاف داشتند احكامشان در باب وضو و ديات و قصاص و ساير ابواب مختلف مى شود.

موجودات فضایی برای نماز خوندن سرگیچه میگیرن!:

مساله 5 – در آن كرات نيز واجب است نماز بسمت قبله خوانده شود، و قبله اهل آنجا كره زمين است ، همينكه رو به زمين نماز بخوانند رو به كعبه نيز خوانده اند، و از آنجا كه حركات آن كرات دورى است زمانى روبروى زمين و زمانى ديگر رو بطرف ديگر است نمازهايشان مختلف مى شود و چه بسا كه نماز ظهر و عصرشان بسمت مشرق خودشان و نماز مغرب و عشايشان بسمت مغرب و يا بعكس باشد

حتی به این نکته هم توجه کردند که در سیاراتی که جاذبه ای کمتر از زمین دارن برای زکات دادن چیکار کنن که ضرر نکنن! چون وزن اشیا اونجا کمتره پس زکاتشون هم که بر اساس وزنه کم میشه! راه حل استفاده از حجم اشیا هست که تغییر نمیکنه! به این میگن نبوغ اقتصادی!:

 در كرات بالا وزنها اختلاف بسيار زيادى دارند چون وزن هر چيزى در هر كره مطابق جاذبه آنجاست چيزهائيكه تنها با وزن سنجيده مى شود مانند وزن نصاب در غلات چهارگانه زكات احتمال دارد كه حكم آن تغيير نكند هر چند كه مساحتها مختلف شود، مثلا بگوئيم گندم هر زمان كه به نصاب مقدر خود رسيد زكاتش واجب است چه اينكه اين مقدار در كره زمين دو گونى گندم شود و چه در كره ماه ده گونى شود و در كره مشترى مثلا يكدهم حجم دو گونى وزن داشته باشد، و اگر روزگارى در كره زمين بيايد كه جاذبه زمين كم شود حكم زكاه تغيير نكند، احتمال هم دارد معيار را كيلو و يا من زمينى بدانيم لكن با جاذبه آن كرات و يا با جاذبه زمين لكن بعد از آنكه جاذبه اش همان جاذبه قديم بحساب آوريم (مثلا اگر يك كيلو در امروز جمعا بيست سانت مكعب حجم دارد و در آينده بخاطر ضعف جاذبه چنين حجمى پانصد گرم وزن پيدا كند آن وزن را دو برابر بحساب آوريم ).

الیبته در این کتاب مسائل خیلی بیشتری مطرح شده که واقعا خواندنیست و آنها را به عهده پژوهندگان راه آن امام همام میگذارم! باشد که او را بیشتر بشناسیم!

faza

8 دیدگاه »

 1. رای دادم رفتی صفحه اول بالاترین 😀

  دیدگاه توسط hesam7074 — فوریه 17, 2013 @ 8:22 ب.ظ. | پاسخ

 2. خاک تو سر خر نفهمش

  دیدگاه توسط هیشکی — فوریه 17, 2013 @ 8:54 ب.ظ. | پاسخ

  • خاک بر سر تو با این شعور اندکت .

   دیدگاه توسط محمد — فوریه 18, 2013 @ 5:47 ق.ظ. | پاسخ

 3. بعد شما فکر میکنید الکی رشته دانشگاهی درست شده به اسم اندیشه های امام یا آرمان های امام و اینا ؟؟؟ :))))
  یعنی زن مسلمون نمیتونه با مرد غیر مسلمون ازدواج کنه ولی با موجودات فضایی ازدواج اشکالی نداره !!

  دیدگاه توسط :) — فوریه 17, 2013 @ 8:59 ب.ظ. | پاسخ

 4. ……. بی ناموس مادر …..دندون تیز کرده که از موجودات فضایی خمس و زکات بگیره
  چقدر این یارو خمینی عقلش فندقیه
  واقعا از این آخوندا بعید نیست مارو که …….کردن که فضایی ها رو هم سر کار بذارن و بچاپنشون

  دیدگاه توسط شاش فروش برای ساندیس خورها — ژوئیه 7, 2013 @ 2:32 ب.ظ. | پاسخ

 5. حاج آقا خمینی مدضله العالی ریدم تو اون مغزت با این تئوری که میدی
  آخه بچه …… ملا رو چه به موجودات فرا زمینی
  شیطونه میگه بری تو قبر بگیری بکونیشا

  دیدگاه توسط شاش فروش برای ساندیس خورها — ژوئیه 7, 2013 @ 2:34 ب.ظ. | پاسخ

 6. لعنت بر شماها که نظرات بر ضد جمهوری اسلامی میدهید و لعنت به مدیر این وبلاگ و تمام نویسندگانش
  خداوند ریشه شما را نابود کند .
  بالاخره روزی خواهد رسید که امام زمان (عج) ظهور کند و ریشه ی شما را از بیخ بکند .
  و آن روز میگویید : ای کاش …..
  به امید آن روز

  دیدگاه توسط 123 — نوامبر 5, 2013 @ 7:23 ب.ظ. | پاسخ


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

ساخت یک وب‌گاه یا وب‌نوشت رایگان در WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: